Host only with the best web hosting provider. Get quality hosting from hostmonster web host.

Rodičovstvo - najkrajšia práca na svete

 Rodičovstvo je ťažká práca, no zároveň najkrajšia na svete! Pozerať sa na dieťa, keď spí, zaplavuje mnohých rodičov pocitmi nekonečnej lásky a odovzdanosti. Od momentu, kedy sa dieťa narodí a vy si ho môžete privinúť a hojdať a ovoniavať... užívate si pocity eufórie, lásky a nadšenia. Dieťa rastie a prichádzajú aj prvé výchovné dilemy a zamyslenia. Robíme to dobre? Podarí sa nám z nášho dieťaťa, našich detí vychovať slušných, vychovaných ľudí? Budú sebavedomé, úspešné?

ČÍTAŤ VIAC.>>

Vyhýbate sa konfliktom?

 Poznáte ľudí, ktorí sa vyhýbajú konfliktom a typicky sa zmierili s tým, že ich život je šedý, namáhavý a málo úspešný? Naproti tomu sú ľudia, ktorí dokážu zvládať konflikty a problémy, sú úspešnejší, pretože sa v riešení konfliktov cvičia. Uľahčenie nachádzajú v tom, že zvládli daný problém alebo sa ho aspoň pokúsili vyriešiť. Cítia sebaistotu, preto nemajú toľko strachu a majú malý alebo takmer žiadny sklon k výčitkám voči sebe a ponižovaniu sa. Do ktorej skupiny patríte vy?

ČÍTAŤ VIAC.>>

Viete, aký je rozdiel medzi psychológom, psychoterapeutom a psychiatrom?

Znie to ako úvod nejakého dobrého vtipu, ...ale tentokrát na vážnu nôtu. Sú to pojmy navonok veľmi podobné, ako ich však rozlíšiť?

Ak človek pociťuje psychické problémy rôzneho druhu, ktoré ho obťažujú v jeho každodennom živote, má možnosť obrátiť sa na odborníka: psychológa, psychoterapeuta alebo psychiatra. V súčasnosti nie je žiadnou hanbou vyhľadať takýto druh pomoci, stáva sa čoraz viac prirodzenou súčasťou života. Tak ako vyhľadáme lekára v prípade, že máme fyzické bolesti, máme možnosť vyhľadať aj „lekára pre dušu“ v prípade psychickej bolesti. Môže ísť o pocity smútku, úzkosti, ťažko zvládnuteľné pocity hnevu, alebo pocity hanby, paniky, taktiež pri závislostiach, nutkavých stavoch, depresiách, psychosomatických problémoch atď.

Na koho sa však obrátiť, aký je rozdiel v týchto profesiách?

ČÍTAŤ VIAC.>>

Moc vnútorného dieťaťa

 ... alebo O tom, ako niekedy počúvame naše vnútorné dieťa viac ako to, ktoré sa nám narodilo.

 Počuli ste už niekedy o termíne vnútorné dieťa? Používa sa často v psychoterapii, kde zobrazuje tú časť osobnosti, ktorá reprezentuje detstvo a spomienky naň. Ako rodičia často vychovávame deti na základe hlasu nášho vnútorného dieťaťa. Hodnotíme výchovu našich rodičov tak, ako pôsobila na nás, keď sme boli malými deťmi. 

čítať viac.>>

Za oponou rodičovskej lásky

"Máme vás všetkých rovnako radi!“, známa fráza, ktorou rodičia snažia 

prezentovať pred svojimi deťmi svoju nekonečnú spravodlivosť.

 Už ako malé dieťa som tejto fráze neverila, naopak, mala som pocit, že ma rodičia klamú! Vtedy som ešte nechápala, prečo... Teraz však viem, že je to fráza, ktorou si sami sebe ospravedlňujeme naše výčitky, keď nevedome uprednostníme jedno z našich detí.

čítať viac.>>

Celý život s kuframi?

 Medzi dvoma rodinami, medzi dvoma domami, celý život s kuframi. Pretrpieť, rozviesť sa, bojovať o deti? Alebo bojovať za vzťah?

 

Mnoho mužov, otcov v súčasnosti žiada striedavú výchovu. Je to fenomén, o ktorom sa už písalo a stále píše, pretože potreba spoločnosti je stále naliehavejšia. Otcovia sa dožadujú rovnakých práv vo výchove, ako majú matky, chcú sa starať o svoje deti a chcú byť v ich živote rovnako prítomní ako aj matky. Striedavá starostlivosť je reakciou spoločnosti na narastajúci počet rozvodov manželstiev a presadzovania rodičovských práv a ich zrovnoprávnení medzi mužmi a ženami.  

čítať viac.>>

Všetky práva vyhradené. Copyright © 2013 Centrum pre rast osobnosti
Business Joomla Templates designed by college jacke herren